System alarmowy

Jaki system alarmowy do domu

Smart Home

Starannie dobrany system alarmowy do domu jednorodzinnego korzystnie wpływa na poprawę komfortu i bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno domowników, jak i mienia znajdującego się w nieruchomości. W nowoczesnym budownictwie standardem są rozwiązania, które są kompatybilne z systemami smart home. To jaki system alarmowy do domu jednorodzinnego wybrać, zależy jednak od kilku czynników. Zespół SmartHousing Ci w tym pomoże.

Dlaczego warto inwestować w system alarmowy do domu?

Obecnie starannie dobrany i skuteczny system alarmowy powinien być podstawowym zabezpieczeniem w domu jednorodzinnym. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko włamań i kradzieży. Potencjalni złodzieje poszukują domów, które są pozbawione zabezpieczeń lub są one wykonane prowizorycznie. Zadbaj o dobry system alarmowy, a korzystnie wpłynie to na Twój komfort i bezpieczeństwo. Nie podlega to żadnej dyskusji.

Czym kierować się przy jego wyborze?

Podczas wyboru systemu alarmowego do domu należy kierować się kilkoma kluczowymi aspektami. Przede wszystkim wybrane rozwiązanie powinno być maksymalnie dopasowane do danej nieruchomości i jej specyfiki. Pod uwagę bierze się m.in. zamożność właściciela domu, sąsiedztwo oraz lokalizację. Zdecydowanie lepszym wyborem są systemy szyte na miarę, które gwarantują wyższą skuteczność niż ogólnodostępne zestawy. Ponadto za instalację i wdrożenie alarmu powinni odpowiadać doświadczeni fachowcy. Wszystko po to, aby wszystko odbyło się z należytą starannością. Wybrany system powinien być skuteczny i niezawodny. Tylko w ten sposób zadbasz o podwyższenie standardów bezpieczeństwa w swoim domu.

Systemy alarmowe do smart home

To jaki system alarmowy do domu wybrać zależy też od tego, czy mamy do czynienia z inteligentnym budynkiem. Tu należy postawić na rozwiązania, które staną się elementem systemu smart home. Pod tym względem rekomenduje się zabezpieczenia, które pokryją kilka obszarów oraz zneutralizują ewentualne zagrożenia.

W skład dobrze przygotowanego systemu alarmowego powinny wchodzić:

  • kamery i centrala monitoringu;
  • czujniki ruchu;
  • czujniki dymu, zalania oraz otwartych okien i drzwi;
  • sygnalizacja świetlna;
  • sygnalizacja alarmowa;
  • wideodomofon;

Całość powinna być ze sobą połączona w zestaw wzajemnie uzupełniających się elementów. Wszystko po to, aby kompleksowo zabezpieczyć dom przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Zdalny podgląd nieruchomości

Nowoczesne systemy alarmowe pozwalają na zdalny dostęp do obrazu z kamer monitoringu. Dzięki temu właściciel domu zyskuje większą kontrolę nad tym, co dzieje się z nieruchomością podczas jego nieobecności. Wystarczy dostęp do internetu i z poziomu aplikacji mobilnej lub przeglądarki zyskasz dostęp do obrazu w czasie rzeczywistym. To niezwykle wygodne rozwiązanie. W ten sposób zwiększysz swój spokój nawet podczas długich wakacyjnych lub służbowych wyjazdów.

Dodatkowe funkcjonalności

Ponadto innowacyjne systemy rozbudowywane są o dodatkowe funkcjonalności. To m.in. zdalna kontrola dostępu do nieruchomości. Z poziomu telefonu możesz otworzyć bramę wjazdową lub furtkę na posesję. Oczywiście wcześniej zapoznasz się z obrazem osoby, która znajduje się po drugiej stronie. Wszystko po to, aby ograniczyć dostęp do posesji niepożądanym osobom. To bardzo wygodne rozwiązanie, które wykazuje się dużą skutecznością również wśród osób starszych i dzieci. Zwiększa ich bezpieczeństwo.

Kolejną przydatną funkcjonalnością jest wysyłanie alertów bezpośrednio za pomocą wiadomości SMS oraz e-mail. Jeżeli w obrębie Twojej nieruchomości wystąpi jakiekolwiek zagrożenie, to od razu dostaniesz informację o tym. Dzięki temu zareagujesz odpowiednio szybko i w porę wyeliminujesz potencjalne zagrożenie. Rodzaje wysyłanych alertów dobiera się bezpośrednio do swoich preferencji. Mogą one się różnić w zależności od wybranej technologii wykorzystanej w systemach alarmowych w inteligentnych domach.

Pomożemy Ci w wyborze skutecznego systemu alarmowego

Jako SmartHousing od lat specjalizujemy się w dostarczaniu na rynek rozwiązań z obszaru smart home. Dotyczy to również wydajnych i skutecznych systemów alarmowych. Nasi eksperci zapoznają się z Twoimi potrzebami i wskażą na to, jaki system alarmowy do domu będzie w Twoim przypadku optymalny. Następnie zadbamy o jego prawidłową instalację. Wszystko po to, aby zwiększyć Twoje bezpieczeństwo i komfort życia. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem w celu zapoznania się z ofertą potencjalnej współpracy.

Menu