Inteligentne bezpieczeństwo

Inteligentne bezpieczeństwo

Systemy alarmowe instalowane w naszych domach zyskały już dużą popularność i można je znaleźć w większości nowoczesnych domów, ale dopiero ich integracja z instalacją inteligentnego domu w znacznym stopniu podwyższa bezpieczeństwo posiadłości. Oprócz standardowej reakcji alarmem na takie zdarzenia jak zbicie szyby, otworzenie drzwi lub okna, wykrycie ruchu, dymu lub zalania nasze rozwiązania oferują znacznie więcej. Podczas nieobecności mieszkańców inteligentny budynek może symulować obecność domowników, co dezorientuje włamywaczy, np. w wybranych pomieszczeniach światło włączane w sposób nieregularny, sugerując normalną aktywność mieszkańców. Jeśli dzień jest pochmurny, to sygnał z zewnętrznego czujnika zmierzchowego spowoduje, że zostanie zapalonych więcej świateł, natomiast w słoneczny dzień żaluzje w oknach zostaną przysłonięte, na noc zaś system sam zamknie rolety zewnętrzne.

Włamanie to nie jedyne zagrożenie. Niebezpieczne jest również zalanie, pożar, zaczadzenie lub wyciek gazu. Odpowiednio skonfigurowana automatyka budynku nie tylko poinformuje nas o niebezpieczeństwie, ale i sama odpowiednio zareaguje. Przykładowo w razie wykrycia zalania, siłownik zamknie główny zawór wodociągowym, a gdy zostanie wykryty czad, wzrośnie intensywność wentylacji.

Ponieważ system alarmowy integrowany jest z  systemem inteligentnego budynku szkoda nie wykorzystywać i tak zamontowanych w pomieszczeniach czujników (np. czujek ruchu, kontaktronów). Sygnał otwartych drzwi lub okien z zamontowanych kontaktronów może automatycznie powodować wyłączenie w tym pokoju ogrzewania czy też klimatyzacji lub automatycznie podnieść roletę jeżeli jest zamknięta. Równocześnie czujki alarmowe można wykorzystać do wyłączania światła w pomieszczeniach, w których przez dłuższy czas nikt nie przebywa lub włączania oświetlenia np. oświetlenie garażu po wykryciu otwarcia bramy garażowej.

Typowym wykorzystaniem integracji systemu alarmowego z systemem inteligentnego domu, to możliwość automatycznego przejścia domu w tryb czuwania po uzbrojeniu alarmu, lub aktywny po rozbrojeniu alarmu.

System bezpieczeństwa to również system monitoringu przez kamery IP. Podgląd z kamer może być dostępny w aplikacji inteligentnego budynku, a w przypadku zastosowania specjalistycznych kamer analizując obraz można realizować dodatkowe scenariusze, np. otwieranie bramy wjazdowej po rozpoznaniu numeru rejestracyjnego samochodu

Inteligentne funkcje bezpieczeństwa

CZUJNIKI ALARMOWE
I KAMERY

POWIADOMIENIE
O ALARMIE

AUTOMATYCZNA
REAKCJA NA ALARM

SYMULACJA
OBECNOŚCI

AUTOMATYCZNE
WYŁĄCZENIE ŚWIATŁA

ZMIANA TRYBU DOMU
PRZY UZBROJENIU
LUB ROZBROJENIU ALARMU

POROZMAWIAJMY O TWOIM INTELIGENTNYM DOMU

Menu