Inteligentny dom

Inteligentny dom

Pojęcie inteligentnego domu jest rozumiane na różne sposoby. Dla jednych jest to sterowanie kolorami kilku lamp z aplikacji w smartfonie, dla innych przerażająca wizja domu z filmów SF, który uwięził swoich mieszkańców i poluje na ich życie.

Ani jedna, ani druga wizja nie jest tym co my nazywamy inteligentnym domem – Twoim inteligentnym domem.

Po pierwsze powinien być Twój, czyli dopasowany do potrzeb, gustu i stylu życia Twojego i Twojej rodziny.

Po drugie powinien być inteligentny czyli przewidywalnie i automatycznie reagować na zmiany parametrów otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego oraz Twoje działania, tak aby ułatwić Ci kontrolę nad głównymi parametrami takimi jak oświetlenie, klimat, bezpieczeństwo i rozrywkę bez potrzeby wnikania w całą skomplikowaną technologię kryjącą się w otaczających urządzeniach.

Współczesne domy posiadają wiele instalacji i systemów, oprócz oświetlenia i ogrzewania są nimi również system wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, przesłony zewnętrzne lub wewnętrzne, zestawy kina domowego i nagłośnienia multiroom, bramy, system alarmowy i monitoring video, nawadnianie ogrodu, baseny, sauny, itp.

Wszystkie z nich, gdy używane właściwie powodują, że nasze życie staje się prostsze, gdyż maksymalizują komfort i bezpieczeństwo domowników przy minimalizacji konsumpcji energii i surowców. W tym pomaga właśnie instalacja inteligentnego budynku integrujące je w jeden ekosystem.

Tylko tyle i aż tyle – jeżeli ta wizja Ci się podoba, zrealizuj ją wspólnie z nami.

Inteligentne instalacje

POROZMAWIAJMY O TWOIM INTELIGENTNYM DOMU

Menu