Inteligentne sterowanie

Inteligentne sterowanie

Inteligentny dom to również inteligentne sterowanie. Zazwyczaj w takich instalacjach nie są stosowane klasyczne włączniki ale wielofunkcyjne panele sensoryczne. W klasycznej instalacji często można spotkać całe rzędy włączników dwuklawiszowych, które w instalacji inteligentnej można zastąpić jednym funkcjonalnym i estetycznym urządzeniem, które jednocześnie umożliwi nam realizację pomiaru temperatury i realizację funkcji termostatu dla systemu ogrzewania i klimatyzacji jak również spowoduje, że zarządzanie naszym pomieszczeniem może odbywać się przez całe zestawy ustawień zwane scenami zamiast sterowanie pojedynczymi obwodami czy urządzeniami.

Sterowanie domem to również system wizualizacji udostępniający funkcjonalność sterowania wszystkimi elementami znajdującymi się w domu poprzez aplikację mobilną dostępną na smartfonie, tablecie lub panelu naściennym. W ten sposób zyskujemy personalnego asystenta, który daje nam pełny ogląd w to co w danej chwili dzieje się w naszym domu niezależnie od tego gdzie w danej chwili się znajdujemy. Wystarczy Ci do tego Twój smartfon i dostęp do Internetu. Ten asystent dzięki integracji z takim usługami jak Apple Siri, Amazon Alexa lub Google home może Cię również rozumieć i informować Cię głosowo o tym co wydarzyło się niepokojącego w instalacji.

Kolejną grupą urządzeń sterujących są czujniki ruchu i obecności. Dzięki ich zastosowaniu oświetlenie, klimatyzacja czy też ogrzewanie może być załączane automatycznie z uwzględnieniem czynników zewnętrznych takich jak np. poziom naświetlenia w pomieszczeniu. Dzięki czujnikom ruchu trasa z sypialni do kuchni może być automatycznie rozświetlania bez potrzeby włączania, a co więcej w przypadku zastosowania oświetlenia regulowanego (w funkcją zciemniania) jasność oświetlenia będzie tak dobrana (wraz z funkcją soft-start) aby światło nie powodowało zjawiska olśnienia, które sprawia, że przez krótką chwilę nie widzimy niczego.

POROZMAWIAJMY O TWOIM INTELIGENTNYM DOMU

Menu