Inteligentne oświetlenie

 1. Smart Housing
 2. Inteligentne oświetlenie

Inteligentne oświetlenie domu

Inteligentne oświetlenie domu to niezwykle ważny element wydajnego systemu smart home. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w SmartHousing przygotowaliśmy kompleksową ofertę obejmującą projektowanie i wdrażanie tego typu rozwiązań technologicznych.

Każdorazowo stawiamy na indywidualne podejście do klienta i tworzenie automatyki domowej szytej na miarę. Zapraszamy do zapoznania się z jej możliwościami.

Czym jest oświetlenie inteligentne w domu?

Oświetlenie inteligentne w domu to instalacja, która wchodzi w skład smart home. Może również działać jako osobny system. Układ opiera się na zestawie źródeł światła i różnego rodzaju czujników, które są podłączone do centrali sterującej. Dzięki temu użytkownik zwiększa swoją kontrolę nad oświetleniem i może swobodnie zmieniać jego parametry w zależności od sytuacji i swoich potrzeb. Można stworzyć m.in. sceny świetlne, które mają wpływ na komfort oglądania telewizji czy też odpoczynku.

Natężenie światła, jego barwę oraz inne parametry możesz zaprogramować z dużym wyprzedzeniem. Wpłynie to korzystnie na Twoją wygodę i bezpieczeństwo, w tym m.in. stworzenie symulacji obecności domowników w sytuacji, gdy są na wyjeździe. Inteligentne instalacje od SmartHousing posiadają wiele przydatnych funkcjonalności.

Użytkownik ma do dyspozycji szereg scen świetlnych, które łatwo programuje według własnego uznania i wywołuje w dowolnej chwili. Za pomocą wizualizacji może sprawdzić stan oświetlenia w całym domu i dowolnie nim sterować.

Gdy inteligentny dom pozostaje pusty, system ma możliwość uruchomienia symulacji obecność domowników w oparciu o dziennik zarejestrowanych sekwencji zdarzeń.

Proponowane przez nas rozwiązania dostosowujemy do planowanego źródła światła niezależnie od tego czy jest oświetlenie żarowe 230V, LED 230V, ściemniane 230V, w postaci pasków LED 12/24V białych i kolorowych (RGBW), czy też z wykorzystaniem protokołów DALI lub DMX.

Co proponujemy?

Od lat specjalizujemy się w projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych i wydajnych systemów smart dom. Całą instalację dostosujemy do Twoich potrzeb oraz typu wykorzystywanego oświetlenia. Posiadamy doświadczenie w pracy z systemami opartymi na różnych protokołach. Kompleksowy system zawiera źródła światła, czujniki oraz inne niezbędne elementy. Podstawowe funkcjonalności rozwiązań SmartHousing to m.in.:

 • rozjaśnianie i ściemnianie;
 • zabezpieczenia przed dziećmi;
 • automatyczne wyłączanie światła;
 • automatyczne oświetlenie podstawowe;
 • funkcja budzika;
 • światło księżyca;
 • dom wyłączony/pomieszczenie wyłączone;
 • automatyczne oszczędzanie energii;
 • dopasowywanie się do światła słonecznego
 • i inne.

Inteligentne funkcje oświetlenia

DOM WYŁĄCZONY,
POMIESZCZENIE WYŁĄCZONE

ROZJAŚNIANIE,
ŚCIEMNIANIE

ŚWIATŁO
KSIĘŻYCA

ZABEZPIECZENIE
PRZED DZIEĆMI

AUTOMATYCZNE OŚWIETLENIE
PODSTAWOWE

AUTOMATYCZNE
WYŁĄCZANIE ŚWIATŁA

AUTOMATYCZNE
DOPASOWANIE

AUTOMATYCZNE
OSZCZĘDZANIE ENERGII

FUNKCJA
BUDZIKA

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu z zespołem SmartHousing. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję współpracy dopasowaną do typu nieruchomości oraz Twoich oczekiwań. Od lat budujemy pozycję zaufanego partnera w obszarze dostarczania na rynek rozwiązań z sektora smart home. Zadbamy o Twoje potrzeby, bezpieczeństwo i wygodę.

POROZMAWIAJMY O TWOIM PROJEKCIE

Menu