Inteligentne systemy
– KNX

SYSTEMY KNX

KNX jest największym, otwartym standardem inteligentnej automatyki budynku na świecie. Standard KNX sprawia, że urządzenia w twoim domu są połączone w jeden spójny i prosty w obsłudze system i mogą reagować na siebie wzajemnie. W ten sposób każda aktywność powoduje ustaloną reakcję albo ich szereg. KNX jest rozwiązaniem otwartym, gdyż jest standardem a to oznacza, że tworzy go nie jeden, ale setki różnych producentów, a Ty możesz swobodnie wybierać i łączyć ze sobą ponad 8000 produktów 430 marek.

  • Zyskujesz wybór ponad 8000 produktów.
  • Nie jesteś zmuszony do lojalności względem raz wybranej marki.
  • Możesz swobodnie łączyć produkty różnych producentów
  • Masz gwarancję dostępności kompatybilnych urządzeń w przyszłości jeżeli zajdzie potrzeba ich rozbudowy lub wymiany

Przyciski KNX są multifunkcyjne. W jednym module zapewniają sterowanie oświetleniem, żaluzjami, temperaturą. Dzięki temu z powodzeniem zastąpią rzędy wyłączników w ramkach 5-krotnych, tak często obecnie oglądane na ścianach sal konferencyjnych, czy salonów. Niewątpliwie więc zastosowanie technologii KNX będzie miało wpływ na walory estetyczne pomieszczeń i wygodę użytkowników, którzy mając opisane funkcje nie będą musieli zastanawiać się, który klawisz załączy konkretną lampę lub grupę lamp

Ze względu na fakt, że KNX jest systemem otwartym, może być również integrowany z innymi protokołami komunikacyjnymi, umożliwiając dzięki temu zarówno szeroką integrację z systemami wizualizacji jak również urządzeniami dysponującymi interfejsem integracyjnym zaimplementowanym w innej technologii np. Modbus.

Nosząc się z zamiarem zastosowania technologii KNX w budynku należy zwrócić uwagę aby firma, która zajmie się integracją instalacji KNX posiadała certyfikat „Partnera KNX”. Certyfikat taki jest gwarancją fachowości firmy, która zajmuje się konfigurowaniem urządzeń systemu KNX.

Smart-Housing jest Partnerem KNX oraz należy do elitarnego stowarzyszenia integratorów KNX Association w Polsce

POROZMAWIAJMY O TWOIM INTELIGENTNYM DOMU

Menu