Inteligentna wentylacja
i klimatyzacja

  1. Smart Housing
  2. Inteligentna wentylacja i klimatyzacja

Inteligentna wentylacja

Inteligentna wentylacja jest odpowiednia dla każdego, kto chce utrzymać wysoką jakość powietrza w swoim domu, a jednocześnie zminimalizować zużycie energii. Jest to szczególnie istotne dla osób z alergiami, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, które mogą być zaostrzone przez zanieczyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń. Ponadto inteligentna wentylacja jest również korzystna dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych, czy osób pracujących z domu, które spędzają dużo czasu wewnątrz domu.

Smart home wentylacja może być częścią większego ekosystemu smart home, współpracując z innymi inteligentnymi urządzeniami, takimi jak inteligentne termostaty, czujniki jakości powietrza, czy inteligentne oświetlenie, tworząc w ten sposób spójny i efektywny system zarządzania domem. Instalacja pod inteligentny dom jest zdecydowanie inwestycją, która może przynieść długoterminowe korzyści dla zdrowia, wygody i oszczędności.

Do kluczowych korzyści korzystania z inteligentnej wentylacji należą:

  • Automatyzacja i zdalne sterowanie: Dzięki integracji z systemem smart home, inteligentna wentylacja umożliwia użytkownikom łatwe sterowanie i monitorowanie systemu za pomocą smartfona lub innego urządzenia. Możliwość zdalnej kontroli jest szczególnie przydatna podczas wyjazdów czy wakacji.
  • Komfort i wygoda: Inteligentna wentylacja automatycznie reguluje temperaturę i wilgotność w domu, zapewniając komfortowe warunki niezależnie od pory roku.
  • Zoptymalizowana jakość powietrza: Inteligentna wentylacja zapewnia doskonałą jakość powietrza, monitorując i regulując poziom CO2, wilgotność i inne zanieczyszczenia. Może to pomóc w zmniejszeniu alergii, astmy i innych problemów zdrowotnych związanych z jakością powietrza.
    Energooszczędność: Inteligentne systemy wentylacji mogą znacznie zmniejszyć zużycie energii poprzez efektywne zarządzanie przepływem powietrza. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów, które pracują non-stop, inteligentna wentylacja działa tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, co przekłada się na oszczędności na rachunkach za energię.

Chociaż Państwa dom zupełnie sam zadba o optymalną wentylację, zawsze możliwe jest jej ręczne sterowanie przez aplikację. Aplikacja pozwoli dobrać indywidualne natężenie wentylacji, ustawić timer np. wietrzenia przed snem lub obniżyć poziom wentylacji w przypadku naszej nieobecności.

Systemy inteligentnego domu integruje systemy: ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, i przesłon zaciemniających. W letni upalny dzień odpowiednie algorytmy uruchomią rolety w celu częściowego zasłonięcia okien by wnętrze domu nie uległo przegrzaniu co ograniczy moc potrzebna na późniejsze schłodzenie pomieszczeń przez system klimatyzacji. Natomiast z kolei zimą w słoneczny dzień, te same algorytmy wykorzystują energię słoneczną, do ogrzania domu, zmniejszając w ten sposób zapotrzebowanie na ciepło z systemu ogrzewania. Bez względu natomiast na porę roku ogrzewanie i klimatyzacja zmienią tryb pracy na oszczędny, gdy wszyscy domownicy opuszczą dom na czas wyjścia do szkoły czy pracy, lub dłuższy urlop.

Inteligentne funkcje wentylacji

Automatyczne i optymalne sterowanie jednostką wentylacyjną

Dogrzewanie i schładzanie powietrza przez dobór nastaw wentylatorów

Timer z funkcją wietrzenia

Notyfikacje o potrzebie wymiany filtrów

POROZMAWIAJMY O TWOIM INTELIGENTNYM DOMU

Menu