biuro@smart-housing.pl

+48 535 464 130

knxKNX/EIB

KNX to pierwszy na świecie otwarty standard zarządzania i kontroli urządzeń i budynków.

Instalacja elektryczna nowej generacji – umożliwia wspólną komunikację pomiędzy wszystkimi odbiornikami energii elektrycznej w budynku. KNX opcjonalnie zapewnia zdalny dostęp do wszystkich instalacji budynkowych i umożliwia dowolne rozwijanie funkcjonalności automatyki budynkowej przez dowolnych producentów z całego świata. Jest wspólnym językiem komunikacji dla wszystkich instalacji budynkowych oraz przedmiotów o standardzie IoT (Internet rzeczy) . Może łączyć instalacje elektryczne, teletechniczne, HVAC, alarmowe, nagłośnienia, monitoring, zabezpieczenia budynkowe, czujniki pomiarowe itp.. Jednocześnie zapewnia energooszczędność, multimedialność i ogromną funkcjonalność budynku.

KNX jest standardem wspieranym przez ponad 500 producentów sprzętu (między innymi ABB, BERKER, GIRA, ELSNER-ELEKTRONIK, HAGER, INTESIS, JUNG, LINGG&JANKE, SCHNEIDER, SIEMENS, THEBEN, WAGO, ZENNIO). Producenci produkują około 7 tys. różnych urządzeń, dzięki czemu możliwe jest zautomatyzowanie praktycznie każdego budynku za pomocą tego systemu.

KNX jest systemem opartym na konwencji rozproszonej, dzięki czemu nie jest wymagana jednostka centralna. Każdy element magistralny podłączony do instalacji wyposażony jest w procesor i elementy niezbędne do samodzielnej pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu w przypadku awarii system – z wyjątkiem uszkodzonego elementu magistralnego – działa poprawnie, w przeciwieństwie do systemów scentralizowanych, w których podczas awarii cały system przestaje funkcjonować.

AMPIO

System Smart Home AMPIO jest systemem w całości produkcji polskiej i jednym z najdłużej istniejących systemów naszego rynku.  Dzięki swojej konstrukcji można go zainstalować w każdym budynku. Za pośrednictwem systemu jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie urządzenia w naszym domu, począwszy od oświetlenia, przez rolety, po wentylację i ogrzewanie. System AMPIO posiada rozproszoną strukturę i komunikacja pomiędzy poszczególnymi elementami sterującymi i wykonawczymi wykonana jest po magistrali danych. Stosowanie takiego rozwiązania umożliwia zastosowania sterowania lokalnego, jak i z dowolnego miejsca poza budynkiem.

Konstrukcja systemu umożliwia ciągłą modyfikację i rozbudowę uwzględniając nasze, stale rosnące, wymagania.

System umożliwia również zastosowanie paneli dotykowych wykonanych ze szkła lacobel. Do dyspozycji mamy szeroką  gamę kolorów szkieł oraz wybór kolor podświetlenia.

System Ampio posiada odpowiednie aplikacje za pomocą których możemy zdalnie sterować wszystkimi funkcjami Smart Home. Do dyspozycji mamy aplikacje na smarfony, tablety (Android, iOS) czy komputer.

LOXONE

System automatyzacji domu LOXONE oparty jest na miniserwerze za pomocą którego sterowane są wszystkie urządzenia w Twoim mieszkaniu.

System LOXONE możemy wykorzystać w następujących rozwiązaniach:

  • Odczyt liczników gazu, wody, elektryczności
  • Sterowanie oświetleniem
  • Sterowanie roletami, żaluzjami
  • Sterowanie urządzeniami Audio-Video
  • Sterowanie ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją
  • System bezpieczeństwa
  • Sterowanie drzwiami

Bardzo istotnym zaleta tego systemu jest możliwość współpracy ze standardem KNX/EIB. Umożliwia to połączenie tych systemów i obniżeniu kosztów całej instalacji inteligentnego domu.

Instalacje LOXONE mogą być zdalnie sterowane za pomocą smarfona, tabletu lub dowolnego komputera. Producent udostępnia odpowiednie aplikacje na systemy iOS i Android oraz możliwość sterowania przez stronę WWW.

SONOS

Sonos jest bezprzewodowym systemem głośników HiFi i komponentów audio. Wszystkie twoje cyfrowe zasoby audio stają się dostępne w jednej aplikacji. Daje to możliwość sterowania nimi z dowolnego urządzenia mobilnego. Dzięki dedykowanej sieci bezprzewodowej jest możliwość odtwarzania ulubionej muzyki w dowolnym pomieszczeniu.

Bezprzewodowe głośniki Sonos zostały tak zaprojektowane by pasowały do każdego pomieszczenia dając krystalicznie czysty dźwięk HiFi przy każdym poziomie głośności.

Korzystanie z aplikacji Sonos Controller App możemy słuchać różnych utworów w różnych pomieszczeniach lub tego samego utworu we wszystkich pomieszczeniach. Aplikacja umożliwia również wyszukiwanie utworów z dowolnego urządzenia znajdującego się w naszym systemie.

System umożliwia również streamowanie muzyki z dowolnego, ulubionego serwisu muzycznego.

Z-WAVE

Z-Wave jest bezprzewodowym protokołem służącym do połączenia w jedną, zdalnie sterowaną sieć systemów inteligentnego budynku. Ideą protokołu z-wave jest synchronizacja urządzeń automatyki domowej w topologii mesh, tak zwanej sieci kratowej. Urządzenia komunikujące się z centralą inteligentnego budynku przekazują dane lub wykonują zaprogramowane działania jednocześnie będą przekaźnikami sygnału dla innych urządzeń. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia budowę sieci bezprzewodowej o cztery razy większym zasięgu niż zasięg między serwerem a poszczególnymi urządzeniami. System charakteryzuje się cechą, która umożliwia instalację inteligentnego zarządzania budynkiem, nie wymagającą ingerencji w strukturę budynku i instalację elektryczną.

NETATMO

W naszych rozwiązaniach inteligentnego domu do monitorowania pogody jaki i jakości powietrza w domu używamy systemu stacji pogodowych Netatmo

Stacja pogodowa Netatmo umożliwia monitorowanie czynników klimatycznych, takich jak temperatura, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, stężenie CO2 i wiele więcej. Stacja pogodowa mierząc indywidualne składniki otoczenia, w domu i na zewnątrz przekazują je bezprzewodowo do centralnego systemu sterowania inteligentnym domem.

Bardzo ważne dla naszego samopoczucie ma poziom stężenia CO2, poziom hałasu, wilgotność i temperatura. Mogą powodować ból głowy, stres, drażliwość i zaburzenia koncentracji. System inteligentnego domu odpowiednio zarządza zebranymi danymi ze stacji NETATMO i na ich podstawie podejmuje działania by polepszyć komfort życia i samopoczucie.

Ponadto użytkownik ma dostęp do danych monitorowanych przez swoją stację pogodową. Dostępne są wykresy, które umożliwiają chronologiczny przegląd informacji.