biuro@smart-housing.pl

+48 535 464 130

Czasy, w których jako domownicy nie musimy się martwić o wyłączenie ogrzewania w wietrzonym pomieszczeniu, czy zgaszenie światła przed wieczornym wyjściem do kina nie są już wyłącznie tematyką opowiadań lub filmów science fiction. Tak wyglądać może zwyczajne życie przeciętnego Kowalskiego, jeśli w swoim domu zainstaluje system inteligentnego budynku, a są to jedynie podstawowe funkcje systemu bardziej związane z automatyką niż inteligentnym działaniem.

Inteligentny dom to miejsce, w którym wszystkie instalacje zintegrowane są w jeden współdziałający ekosystem. Poszczególne sensory i czujniki komunikują się ze sobą i reagują na zmiany w otoczeniu. Dzięki temu sterowanie systemem alarmowym, ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją, wentylacją czy roletami nie wymaga od mieszkańca żadnego wysiłku.

Wszystkie akcje w inteligentnym domu mogą być podejmowane przez system automatycznie z wykorzystaniem informacji o zmieniających się parametrach otoczenia, zdarzeniach czy też bazując na zaplanowany harmonogramie.

Obecnie pojawia się na rynku coraz więcej rozwiązań adresujących jedynie wybrane aspekty związane ze sterowanie, stając się pojedynczymi wyspami nie mającymi ze sobą żadnego połączenia umożliwiającego wzajemne interakcje. Inteligentny dom to nie archipelag wyspy, ale połączony ekosystem, dlatego uzupełniając dom o kolejne urządzenia kategorii „smart” i IoT należy zadbać o ich komunikację z resztą otoczenia.

Smart-Housing jest Twoim przewodnikiem i partnerem w efektywnym planowaniu, budowaniu i rozwijaniu instalacji inteligentnego domu tak aby zawsze spełniał Twoje oczekiwania, również te przyszłe pojawiające się wraz z nowymi możliwościami technologicznymi.

Komfort
Wygoda
Bezpieczeństwo
Oszczędność
Nastrój i elegancja