Loxone – Inteligentne systemy

Loxone Smart Home

Loxone to austriacki prodcent systemu smart home, przy czym w odróżnieniu od poprzednich dwóch rozwiązań jest to przedstawiciel systemu o architekturze zcentralizowanych tzn, jednostka centralna, która jest również serwerem wizualizacji odpowiada za przetwarzanie wszystkich sygnałów przychodzących i wychodzących z systemu.

System Loxone wyróżnia się tym, że może być zarówno systemem kablowym w oparciu o autorski protokół Loxone Tree jak i systemem bezprzewodowym na bazie również autorskiego protokołu Loxone Air. Mając te dwie możliwości łatwo jest również budować systemy hybrydowe – cześć instalacji jest kablowa a część bezprzewodowa. Loxone to również producent opraw świetlnych pracujących w standardzie Loxone Tree lub Loxone Air, jak również producent systemu multiroom, dedykowanego do integracji z resztą systemu.

W przypadku potrzeby użycia urządzeń KNX (np. przycisków sensorycznych) Loxone umożliwia integrację również z tym standardem, choć w większości przypadków można zastosować znajdujące się w ofercie dedykowane sensory dotykowe Loxone.

Loxone promuje hasło „No Gimmicks. Real SmartHomes” i takie właśnie instalacje wykonuje SmartHousing w ramach naszych realizacji niezależnie od tego, czy jest to Loxone czy inny oferowany system.

POROZMAWIAJMY O TWOIM INTELIGENTNYM DOMU